Historie a vývoj ubrouskové techniky

Ve Francii se zrodilo mnoho pěkného. Vědí o tom hlavně ti, kteří mají rádi literaturu, umění či tvořivost. Francouzi jsou již po dlouhá staletí známí tím, že udávají trendy. A jinak to není ani v případě kreativity. V minulosti se ve francii zrodila technika, která baví tak starší generace, jakož i těch mladších. Ubrousková technika prostě potěší každého. Ubrousková technika je odvozena od francouzského slova Decoupage, což ve volném překladu znamená vyřezávat. Prvopočátky ubrouskové techniky jsou známy již několik staletí. Traduje se dokonce, že jsou počátky starší více než 2000 let. Její největší rozmach byl na přelomu 18. a 19. století a to Francii. V tomto období se využívala na zdobení základních předmětů, a to stolů, židlí, skříněk či dokonce toaletních předmětů (například různé skříňky, ve kterých člověk udržoval toaletní předměty). Později se tento styl zdobení začal postupně dostávat do světa a dnes je oblíbený prakticky kdekoliv.

Vznik ubrouskové techniky

Ubrousková technika pro začátečníky

Historie ubrouskové techniky

Ubrousková technika představuje způsob, pomocí kterého je možné zdobit předměty, přičemž nezáleží na tom, o jaký typ materiálu se jedná. Nejčastěji se zdobí papír, kartony, korek, kameny, sklo, svíčky, keramické výrobky, dřevo, květináče, plasty či dokonce plech. Je velmi oblíbená i při zdobení textilií, koženky či pravé kůže. Její výhodou je to, že člověk na to, aby ji mohl aplikovat, nepotřebuje dostat do vínka dar na zdobení či malování. Pokoj či dokonce celý byt si pomocí ní dokáže vyzdobit opravdu každý. Materiál potřebný na zdobení je skutečně nenáročný. Základ tvoří ubrousky spolu s předmětem, který se chystáme zdobit. Kromě toho je také třeba mít po ruce lepidlo, nůžky či různé barvy, pomocí kterých můžeme vybarvovat volnou plochu. Doporučuje se také už hotový výrobek v závěrečné fázi přelakovat bezbarvým lakem. Na zdobení se používají výhradně třívrstvé ubrousky, při kterých se aplikuje jejich vrchní vrstva. Ta bývá pomocí nůžek vystřižená a následně nalepena na předmět.

Ubrousky – základ pro kvalitní výsledek

Existuje mnoho způsobů, pomocí kterých se člověk dokáže zabavit či do své domácnosti vyrobit něco hezkého. Ubrousková technika je nenáročná tak na šikovnost, jako na potřebný materiál. Základem jsou však kvalitní ubrousky. Čím barevnější a zajímavější vzory, tím lépe – podaří se vám zhotovit něco, co vám budou závidět skutečně široko daleko. Navštivte stránku https://www.tvojeharmony.cz/, kde najdete informace o ubrouskové technice. Pokud hledáte kvalitní papírové výrobky, na této stránce najdete i jejich bohatou nabídku.